#наші_події
День пам'яті "Україна між двох вогнів"
8 травня 2017 року Полтавський міський осередок Всеукраїнської громадської організації "Сокіл" провели акцію пам'яті "Україна між двох вогнів". На Соборній площі міста Полтава, молоді націоналісти поставили виставку фотографій повоєнних часів "Окупована Полтава", та роздавали листівки, де детально описувалися всі страшні події Другої світової війни та вплив двох окупаційних режимів - радянського та нацистського. Паралельно активісти провели агітаційну роботу та роздавали організаційні листівки.
До вашої уваги сумна статистика та сухі факти воєнного періоду та їх наслідки для України:
1. Для українців війна почалася в березні 1938 року, коли в результаті Мюнхенської змови, дружні Німеччині угорські війська зброєю захопили новопроголошену Карпатську Україну, яка перед тим була у складі Чехо-Словаччини. У боях було втрачено 430 убитими і понад 400 поранених бійців Карпатської України. Сукупні втрати січовиків, за різними даними, становили від 2 до 6,5 тисяч осіб.
2. У вересневій кампанії 1939 р. вже 112 тис українців вступили у двобій з Вермахтом у складі Війська Польського, 7 834 солдатів української національності загинули в боях з Вермахтом під польськими прапорами, а 16 тис отримали поранення у вересневій кампанії.
3. В Україні Червона армія широко практикувала так званий "достроковий" призов юнаків 16 - 17 років, яких без підготовки і часто погано озброєних відразу кидали в бій, в результаті чого вони масово гинули.
4. В цілому у Другій світовій війні загинув кожен п'ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року вціліли тільки 3% з загальної кількості.
5. Загальні демографічні втрати України - з убитими, жертвами концтаборів, депортованими і евакуйованими - становлять не менше 14 млн. чоловік. З 41,7 мільйона людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 мільйони чоловік.
6. Під час евакуації з України на Схід було забрано близько тисячі кращих промислових підприємств України, які після війни не повернулися в рідні міста. Підприємства, за створення яких український народ заплатив власною кров'ю (в буквальному сенсі цього слова), протягом 1930-х рр. стали основою створення військово-промислового комплексу в східній частині СРСР у післявоєнні роки.
7. У 1941 р. при відступі радянська влада залишала "випалену землю". При евакуації в Запоріжжі підірвала Дніпрогес. Про це не знало ні цивільне населення, ні навіть поблизу розташовані військові частини, значна частина яких була потоплена водяним валом Дніпрогесу. У Дніпропетровську було підірвано хлібокомбінат разом із робітниками. В Одесі, при відступі Червоної армії затопили приморські квартали разом з мешканцями, а поранених червоноармійців скинули в море разом з санітарними машинами.
#Сокіл #ВГО_Сокіл #Сокіл_Полтава #день_памяті #виставка #україна_між_двох_вогнів #сокільці